Aktualności

Chiny chcą stworzyć swoje pierwsze eko miasto

Zgodnie z obowiązującymi trendami polegającymi na polepszaniu sytuacji klimatycznej na świecie, Chiny zamierzają stworzyć pierwsze w pełni ekologiczne miasto dla 80tys ludzi.

Chiny jako pierwsze na całym świecie chcą się podjąć takiego przedsięwzięcia. Informują iż będzie zużywało 48% energii oraz 58% wody mniej niż inne miasto o podobnych rozmiarach. Dodatkowo zmniejszy się również ilość produkowanych odpadów – o 89% – oraz generowanego dwutlenku węgla – o 60%.

„Great City" (Wspaniałe Miasto) to ambitny projekt korzystający z czystej energii, ograniczający ilości odpadów oraz promowania wyższości transportu publicznego nad samochodami. Miasto zyskało również przydomek "Car-Free City" (Miasto wolne od samochodów), w którym posiadanie samochodu okaże się zbędne, ale nie zakazane. Połowa z dróg ma zostać zarezerwowana dla ruchu niezmotoryzowanego oraz nowoczesnych pojazdów elektrycznych, które przewiozą ludzi tam gdzie nie mogą dotrzeć, bądź niekoniecznie chcą iść pieszo.

Więcej:

http://vacacion.pl/miejsca/253-nowe-eko-miasto-w-chinach

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.