Aktualności

Latające paczki w Chinach

Zapowiedź uruchomienia przez Amazon usługi Prime Air – dostarczania niewielkich zamówień z Amazon.com drogą lotniczą, za pomocą bezzałogowych pojazdów latających tj dronów wywołała spore zamieszanie i podniecie wśród klientów sklepu. Jednak za nim cała usługa wystartuje, w Chinach będzie to już działać na porządku dziennym.

W czym rzecz? Amazon pozwolenie na powietrzne przesyłki dostanie w 2015r., natomiast rząd chiński już dał pozwolenie na taką działalność.
Na początku września jedną z takich maszyn spostrzegł mieszkaniec tego miasta, Yu Pei. Z początku nie wiedząc co to jest, po chwili jednak dostrzegł, że niezwykły pojazd przenosi coś, co wyglądało jak paczka z logotypem miejscowej firmy transportowej SF Express.
Wcześniej drony wykorzystywała jeszcze ekskluzywna cukiernia dostarczając ciasta do klientów.

Pytanie jak działają i radzą sobie te urządzenia? Drony firmy transportowej latają na wysokości około 100 metrów i wykorzystują wbudowany system nawigacyjny, pozwalający dostarczyć przesyłkę o wadze do trzech kilogramów na miejsce z dokładnością dwóch metrów.

Więcej:
http://www.dobreprogramy.pl/Tak-to-sie-robi-w-Chinach-czyli-kurierskie-drony-nad-Dongguan,News,49697.html

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.