Aktualności

Azja najatrakcyjniejsza dla inwestorów, Chiny zmieniają swój profil

Kraje Azji choć miewają problemy pozostają najszybciej rozwijającymi się gospodarkami świata. Zwłaszcza Chiny które zmieniają profil z największego producenta, na coraz bardziej wymagającego konsumenta.

PKB Chin w III kwartale tego roku wzrósł o 7,5 proc. Zwiększyła się produkcja przemysłowa – w porównaniu z III kwartałem ubiegłego roku o ponad 10 proc. O ponad 13 proc. wzrosła sprzedaż detaliczna. Co ważne konsumpcja rośnie szybciej niż obszar produkcji.

Na chwilę obecną na rynku azjatyckim najwięcej inwestują Amerykanie, jednak w Chinach rośnie również zapotrzebowanie, oraz zaufanie wobec produktów europejskich, co jest niewątpliwie dobrą wiadomością również dla polskich przedsiębiorców.

Czytaj więcej na:

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/azja-najatrakcyjniejsza-dla-zagranicznych-inwestorow-chiny,1971188,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.