Aktualności

Chiny będą stwarzały problemy Nokii i Microsoftowi

Wydaje się, że przejęcie biznesu mobilnego Nokii przez Microsoft jest już na ostatniej prostej. Ostatnie doniesienia z Azji sugerują jednak, że Chińczycy mogą nieco pokrzyżować plany obu firm.

Sprzedaż działu Devices and Services firmy Nokia gigantowi z Redmond została już zaaprobowana przez fiński rząd. Komisję Europejską i amerykańskie urzędy (Federalna Komisja Handlu i Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych). Do dopięcia transakcji potrzeba jest jeszcze zgoda chińskiego regulatora, która wydawała się najłatwiejszą do zdobycia, gdyż firmy nie działają zbyt intensywnie na tym rynku.
Finowie póki co sprzedają urządzenia na chińskim rynku, więc udostępniają tam swoje patenty za rozsądne pieniądze. Nokia ponadto nie ściga części producentów za jawne naruszanie jej patentów, jak było to w przypadku HTC czy BlackBerry. Gdy jednak dział mobilny trafi w ręce Microsoftu, firma w zasadzie będzie miała otwartą drogę do wymuszania wyższych opłat licencyjnych czy pozywania wybranych producentów. Mając w portfolio ponad 7 tys. opatentowanych rozwiązań związanych z telefonami i łącznością komórkową nie byłoby to z pewnością trudne.

Więcej na:http://mobtech.interia.pl/news-chiny-beda-blokowac-sprzedaz-dzialu-mobilnego-nokii,nId,1081081?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.