Aktualności

Kontrowersje związane z likwidacją obozów pracy w Chinach

Według Amnesty International zapowiedziana przez Rząd Chiński likwidacja obozów pracy może mieć charakter tylko i wyłącznie nazewnictwa, zmianiając je na „obozy rehabilitacyjne dla narkomanów", pozostajac jednak przy starych praktykach.

Organizacja broniąca praw człowieka podaje w swym raporcie, że "obozy rehabilitacyjne dla narkomanów" i inne miejsca będą służyły do nielegalnego przetrzymywania ludzi bez procesu.

Powszechnie krytykowany na świecie i stworzony w 1957 r. system laojiao, czyli "reedukacji przez pracę", umożliwia odsyłanie bez wyroku sądowego oskarżonych do obozów pracy na okres do czterech lat. Zasadniczo miał obejmować drobnych przestępców, ale stał się także wygodnym narzędziem izolowania przeciwników czy krytyków rządu.

Rzeczniczka chińskiego MSZ zarzuciła AI, że jej "raport jest stronniczy". – Organizacja ta karmi się ciągłymi uprzedzeniami w stosunku do Chin i wciąż dokonuje nieodpowiedzialnych ocen, żeby oczernić Chiny – skomentowała na briefingu prasowym.

 

Więcej na:

http://konflikty.wp.pl/kat,1020361,title,Amnesty-International-reedukacja-przez-prace-w-ChRL-funkcjonuje-pod-inna-postacia,wid,16266069,wiadomosc.html?ticaid=111f32 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.