Aktualności

Chiny widzą potencjał w złocie

Odkąd w 1971 r. prezydent Richard Nixon "zamknął złote okno" i zlikwidował zewnętrzną wymienność dolara na złoto, kruszec ten pozostaje na marginesie światowych finansów. Czy możliwe jest, aby stan ten dobiegł końca?

Chociaż oficjalnie największe na świecie rezerwy kruszcu mają Stany Zjednoczone oraz państwa UE, trudno spodziewać się, aby sygnał do powrotu złota na światowe salony padł w Waszyngtonie, Brukseli czy Berlinie. Zarówno elity, jak i większość społeczeństwa Zachodu w ciągu ostatnich dekad odwróciła się od złota. Inaczej sprawy mają się na Dalekim Wschodzie.

W 2013 r. Chiny zostały czołowym światowym importerem złota. Według szacunków World Gold Council dostawy do Państwa Środka przekroczyły 1000 ton. Oczywiście mowa tu tylko o oficjalnym imporcie, bowiem tajemnicą poliszynela jest, że władze ChRL aprobują także inne formy sprowadzania złota, pod warunkiem, że kruszec nie opuści ich kraju. Jednocześnie za Wielkim Murem wydobywa się coraz więcej żółtego metalu. W ubiegłym roku chińskie kopalnie opuściło ponad 400 ton, a w przyszłości planowane jest dalsze zwiększanie produkcji oraz zakup udziałów w złożach poza granicami kraju. Złoto więc w Chinach jest i będzie go jedynie przybywać.

Więcej na:

 http://www.bankier.pl/wiadomosc/3-Chiny-stawiaja-na-zloto-3030487.html

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.