Aktualności

Chiny stworzyły własny system operacyjny

Chiński rząd postanowił powalczyć z oligopolem na rynku systemów operacyjnych i aktywnie wsparł proces tworzenia własnej, lokalnej platformy. Tak narodził się China Operating System, czyli COS, świętujący właśnie swą premierę.

System opracowano w Instytucie Oprogramowania Chińskiej Akademii Nauk, przy wsparciu rządu oraz korporacji Shanghai Liantong. Interfejs COS przypomina nieco Androida, ale nie powinno to dziwić, bowiem również bazuje na Linuksie. Chiński system nie będzie miał jednak otwartego charakteru, co podyktowano względami bezpieczeństwa. COS jest przystosowany do specyfiki chińskiego rynku, opracowano go również z uwzględnieniem specyfiki tamtejszego alfabetu. Dla China Operating System powstanie również dedykowany sklep z aplikacjami – jest już w nim ponoć 100 tysięcy pozycji. Wspierane będą aplikacje tworzone w HTML5 i JAVA. System zaprojektowano tak, by umożliwić jego implementację na smartfonach, tabletach, komputerach mobilnych i stacjonarnych, a także smartTV. 

Więcej na:

http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/3266/Chiny-maj%C4%85-w%C5%82asny-system-operacyjny.html 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.