Aktualności

Najniższy wzrost gospodarczy Chin od 14 lat

W 2013r Chiny zaliczyły 7,7% wzrost gospodarczy. Choć dla Europejczyków byłby to wymarzony wynik tak rząd Chiński podejmuje się licznych reform by go podwyższyć. Nie powinno to nikogo dziwić biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich latach Państwo Środka zaliczało dwucyfrowe wyniki.

Tak znaczny spadek to nie koniec złych wiadomości dla chińskiej gospodarki. Zdaniem analityków nie ma większych szans na poprawę sytuacji, a tempo wzrostu gospodarczego będzie w dalszym ciągu malało. Sposobem na ustabilizowanie sytuacji ma być pakiet reform gospodarczych. – To jak z chińskim lekarstwem – komentuje w rozmowie z agencją Reuters Lu Zhengwei, główny ekonomista Banku Przemysłowego w Szanghaju. – Jeśli nie weźmiesz go dzisiaj, będziesz miał problemy w przyszłości. Ale nawet jeśli weźmiesz je dziś, twoje zdrowie nie poprawi się jutro – dodaje.

Więcej na:

 http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15303002,Wzrost_gospodarczy_Chin_jest_najnizszy_od_14_lat_.html#ixzz2qwYffkhF

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.