Aktualności

Chiny gonią USA w rozsyłaniu spamu

USA po raz kolejny zostały zwycięzcą niechlubnego rankingu czołowych krajów pod względem ilości rozsyłanych spamów.

Coraz mocniej komputery zaśmiecają również spamerzy z Rosji i Ukrainy. Bryluje także Białoruś. Rosja, Białoruś i Ukraina wysłały 14,7 proc. światowego spamu – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez firmę SophosLabs. Raport, zwany rankingiem „parszywej dwunastki", dotyczy okresu od października do grudnia 2013 roku. Polska tym razem znalazła się poza rankingiem (na 23 miejscu).

USA niezmiennie wiodą prym na spamowej liście – wysyłają 14,5 proc. światowego spamu. Chiny wróciły na drugą pozycję, którą zajmowały w pierwszym kwartale. Europę Zachodnią reprezentują jedynie Włochy z wynikiem 3,4 proc.

Eksperci Sophos twierdzą, że nie jest dużym zaskoczeniem, iż na liście 12 czołowych spamerów znajdują się Chiny, czy Indie. Dane kraje dysponują bowiem ponad miliardową populacją i ogromnym zapotrzebowaniem na dostęp do internetu. Z kolei wiodąca pozycja USA wynika z stosunkowo dużej populacji (ponad 300 mln) oraz najbardziej rozwiniętej infrastruktury internetowej na świecie. Co jednak stałoby się gdyby podzielić ogólną liczbę wysyłanego spamu przez liczbę mieszkańców? Połowa najbardziej zaludnionych krajów zniknęłaby z rankingu a ich miejsce zajęłyby kraje tradycyjnie będące poza zestawieniem jak Kazachstan, Izrael czy Luksemburg.

 

Więcej na:

http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1084225-Polska-wypadla-z-rankingu-spamerow.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.