Aktualności

Chiny niezadowolone z postepowania Baracka Obamy

Władze Chińskiej Republiki Ludowej zapowiadają, że planowane spotkanie Baracka Obamy z Dalajlamą „poważnie uderzy w relacje chińsko-amerykańskie".

– Planowane przez Stany Zjednoczone spotkanie ich przywódcy z Dalajlamą będzie stanowić mocne naruszenie wewnętrznych praw Chin i norm obowiązujących w relacjach międzynarodowych – stwierdza w oświadczeniu Hua Chunying, rzeczniczka chińskiego MSW.

– To poważnie uderzy w relacje chińsko-amerykańskie. Wzywamy Stany Zjednoczone do poważnego potraktowania chińskich obaw, natychmiastowego odwołania spotkania amerykańskiego przywódcy z Dalajlamą oraz nie ułatwiania działania antychińskim aktywistom USA – dodała.

Do spotkania Baracka Obamy z Dalajlamą ma dojść jeszcze dziś. Nazywany przez Chiny „wilkiem w owczej skórze" tybetański przywódca duchowy, który opuścił kraj po nieudanym powstaniu w 1959, ma przybyć do Białego Domu.

Mimo zapowiedzi Chin, poprzednie spotkania Obamy z Dalajlamą nie niosły za sobą wielkich konsekwencji. Jak stwierdziła rzeczniczka prezydenta Obamy, USA nie wspierają niepodległości Tybetu, jednak popierają Dalajlamę w jego walce o większa autonomię oraz poszanowanie praw człowieka.

Więcej na:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-przestrzegaja-Obame-3065815.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.