Aktualności

Spadek cen nieruchomości w Chinach – dobra czy zła wiadomość?

Państwo Środka już od jakiegoś czasu chce zapanować na rynkiem nieruchomości, gdyż ceny ciągle rosły. Zabieg się udał, gdyż w styczniu w porównaniu z grudniem ceny wzrosły tylko o 0,4 procenta.

W Pekinie i Szenzen ceny na rynku pierwotnym wzrosły o 0,4 proc. w porównaniu z grudniem, poinformował urząd statystyczny. To najniższy wzrost od października 2012 roku. W Szanghaju ceny wzrosły o 0,5 proc., najmniej od listopada 2012 roku. W Guangzhou wzrost wyniósł 0,7 proc.

Dane wywołały na chińskich giełdach spadek kursów spółek związanych z rynkiem nieruchomości. Shanghai Stock Exchange Property Index spadał do przerwy po pierwszej części sesji o 5,7 proc., najmocniej od ośmiu miesięcy.

– Widać pełną determinację chińskiego rządu aby zapanować nad rynkiem nieruchomości – powiedział Shen Jian-guang, ekonomista Mizuho Securities Asia Ltd. w Hongkongu

Spadek cen może też mieć negatywne skutki, ponieważ prawdopodobnie obniży on ilość inwestycji, może także zapanować zastój w branży budowlanej, co doprowadzi do spadku PKB.

Więcej na:

http://nieruchomosci.pb.pl/3572068,95775,chiny-ceny-domow-rosna-wolniej 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.