Aktualności

Chińska walka z biedą

Państwo Środka zainwestuje w tym roku ponad bilion juanów (162 mld USD) w przebudowę dzielnic biedy, informuje Bloomberg. 

To jeden z elementów programu podtrzymania tempa wzrostu gospodarczego w tym kraju, który w ostatnich miesiącach w wyraźny sposób wyhamował.

Według rządowych prognoz, projektem objętych zostanie ponad 4,75 mln gospodarstw domowych. Zgodnie z przyjętą strategią urbanizacyjną na lata 2014-20 państwo ma zainwestować m.in. w tworzenie nowych połączeń komunikacyjnych, poprawić i przyspieszyć sprawy związane z administracją lokalną (np. dotyczące rejestracji pobytów).

„Urbanizacja jest motorem dla trwałego i zdrowego rozwoju gospodarczego" – ocenia premier Li Kegiang. Dodaje, że „nadal dziesiątki milionów ludzi żyje w slumsach, co dla rządu będzie poważnym wyzwaniem w najbliższych latach".

Strategia zakłada, że do roku 2020 liczba ludności na obszarach miejskich wzrośnie do 60 proc. z 53,7 proc. w roku ubiegłym i około 50 proc. w roku 2010.

Więcej na:

http://www.pb.pl/3604328,38552,chiny-walcza-z-miejska-bieda 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.