Aktualności

Kolejna niezwykła budowla w Chinach – Absolute Towers

Chińscy architekci po raz kolejny udowodnili, że potrafią projektować najbardziej niezwykłe konstrukcje na świecie. Ich kolejny projekt o nazwie Absolute Towers, został właśnie ukończony i niebawem będzie mógł być zasiedlony.

Celem projektu było zaprojektować budynki, przechwytujące organiczne cechy form rzeźbiarskich, które wpasowałyby się w dość sztywny miejski kontekst. Praca nad stworzeniem tej niezwykłej budowli rozpoczęto w 2007 roku. Projekt składa się z dwóch poskręcanych wież o różnych wysokościach. Jedna z nich ma wysokość 170 metrów, liczy sobie 56 pięter, oferując 45,5 tysiąca m2 powierzchni mieszkalnej, zaś druga jest wysoka na 150 metrów, ma 50 pięter oraz 40 tysięcy m2 powierzchni.

Tak nietypowa konstrukcja była sporym wyzwaniem nie tylko dla projektantów, lecz także dla budowniczych, szczególnie, że wysokie budynki muszą spełniać określone kryteria. Ich najciekawszym elementem są balkony, a w zasadzie tarasy okalające cały budynek, z których rozpościera się panoramiczny widok na miasto.

Więcej:
http://technowinki.onet.pl/inne/multimedia/absolute-towers-ukonczone,5375500,13383958,foto-male.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.