Aktualności

Solaris przegrał przetarg z Chińczykami

Polski dostawca autobusów odwoła się do KIO od wyników warszawskiego przetargu. Powód? Według Solarisu – rażąco niska cena.

Solaris ma świetny zespół i zapewne niejednokrotnie będziemy mieli przyjemność ze sobą konkurować – tak o głównym rywalu w warszawskim przetargu na dostawę 10 autobusów elektrycznych mówił Piotr Dziwiszek z Automotive Europe Corporation, przedstawicielstwa chińskiej firmy BYD. Podobnego „Wersalu" ze strony polskiej spółki nie będzie. Przedstawiciele firmy z wielkopolskiego Bolechowa są oburzeni decyzją Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Według jej władz, taki wybór jest działaniem „na niekorzyść polskich podatników oraz polskiej gospodarki, a w szczególności na niekorzyść mieszkańców Warszawy".

„Dlatego firma planuje skierowanie do Krajowej Izby Odwoławczej odwołania z powodu rażąco niskiej ceny produktu chińskiego" – czytamy w oświadczeniu firmy.

Podkreślają, że w przetargu głównym kryterium była niska cena, stanowiąca aż 90 proc. punktów.

„Takie warunki przetargu preferują produkty tanie, o niskiej jakości. W skrajnych przypadkach mogą prowadzić do cen dumpingowych. Jakość to gwarancja bezpieczeństwa, która ma swoją cenę. To co najtańsze, nie zawsze jest dobre. Doświadczenia pokazują, że wybierając najtańsze rozwiązanie, płacimy dwa razy" – uważa Solaris.

 Więcej na:

http://logistyka.pb.pl/3656257,11321,chinczycy-wygrywaja-solaris-kontratakuje 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.