Aktualności

Chiny chcą gwarancji od Norwegii w sprawie Nagrody Nobla

Chiny chcą gwarancji, że w przyszłości żaden chiński dysydent nie otrzyma pokojowej Nagrody Nobla. Ma to być warunek odmrożenie stosunków handlowych i dyplomatycznych między Pekinem a Oslo.

Takie nieoficjalne żądanie pod adresem norweskiego rządu przedstawił szef chińskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych profesor Cui Hongjian. Jego zdaniem norweskie władze winny powstrzymać się też od kontaktów z obecnymi laureatami Nobla będącymi przeciwnikami rządu w Pekinie. Chodzi tu głównie o duchowego przywódcę Tybetańczyków, Dalajlamę, a także o uwięzionego bojownika o prawa człowieka Liu Xiaobo, laureata Nobla z 2010 r.

To właśnie przyznany mu przez norweski Komitet Noblowski pokojowy laur spowodował niemal zerwanie stosunków z Norwegią przez rząd chiński.

Więcej na:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Chiny-chca-gwarancji-ze-zaden-chinski-dysydent-nie-dostanie-pokojowego-Nobla,wid,16580703,wiadomosc.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.