Aktualności

Chiny dominują zestawienie największych spółek publicznych świata

Lista Forbesa Global 2000 to całościowe zestawienie największych i najpotężniejszych spółek publicznych świata. W tym roku po raz drugi liderem zestawienia jest chiński bank. A spółki z Państwa Środka przejmują kontrolę nad całą pierwszą dziesiątką

W tym roku na liście Global 2000 znalazły się firmy z 62 krajów – to spory wzrost w porównaniu z naszym pierwszym rankingiem, z roku 2003 (46 państw). W sumie wygenerowały przychody w wysokości 38 bilionów dolarów i zysk w wysokości 3 bilionów dolarów, z aktywami wartymi 161 bilionów dolarów i wartością rynkową na poziomie 44 bilionów dol. Wszystkie te sumy są wyższe niż przed rokiem, a największy wzrost miał miejsce w przypadku rynkowej wyceny (wzrost o 13 proc. rok do roku). Firmy zatrudniają na całym świecie 90 milionów osób.

Po raz pierwszy w historii zestawienia Chiny są ojczyzną trzech największych spółek publicznych i w sumie pięciu spółek z pierwszej dziesiątki. Kontrolowany przez państwo bank ICBC znalazł się na pierwszym miejscu po raz drugi z rzędu, China Construction Bank znalazł się na drugim miejscu, a Chiński Bank Rolniczy (Agricultural Bank of China) wspiął się o pięć miejsc, trafiając na trzecią pozycję. W pierwszej dziesiątce towarzyszy im jeszcze jeden bank z chińskiej „wielkiej czwórki" – Bank of China, który znalazł się na miejscu dziewiątym. 

Więcej na:

http://www.forbes.pl/2014-nalezy-do-chin-lista-global-2000,artykuly,176194,1,1.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.