Aktualności

Chiny chcą połączyć świat kolejami

Chińczycy przedstawili bardzo odważną wizję połączenia Państwa Środka z USA. W grę wchodzi stworzenie utraszybkiego pociągu, który miałby pokonać dystans 13 tysięcy kilometrów. To jednak nie jedyne wyzwanie, które stanie przed tym projektem.

Władze Chin rozważają utworzenie połączenia kolejowego z USA. Ultraszybki pociąg miałby pokonać trasę liczącą 13 tysięcy kilometrów przemierzając terytorium Rosji, Kanady i… Cieśninę Beringa. Tunel zbudowany pod nią musiałby mieć długość aż 200km, co oczywiście byłoby absolutnym światowym rekordem.

Według dziennika The Guardian połączenie Chiny-USA jest tylko jednym z czterech, które rozważają władze Chin. Jedno z nich miałoby przebiegać przez Polskę (z Londynu przez Paryż, Berlin, Warszawę, Kijów i Moskwę, następnie dwiema trasami – przez Kazachstan i przez Syberię do Chin). Druga linia miałaby łączyć Państwo Środka przez Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Iran, Turcję z Niemcami. Trzecia miałaby doprowadzić do Singapuru i Wietnamu.

Więcej na:

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,15940270,Chiny_chca_polaczenia_z_USA__Czy_to_w_ogole_mozliwe_.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.