Aktualności

W Chinach powstanie krakowska pracownia grafiki

W Nantong we wschodnich Chinach powstanie krakowska pracownia grafiki. Wykładowcami zostaną artyści z Krakowa, którzy będą uczyć tradycyjnych technik graficznych. Do tej pory prace grafików były prezentowane w Chinach pięć razy.

Dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena Andrzej Giza poinformował, że pracownia zostanie otwarta w kompleksie 1895 Cultural and Creative Industry Park w Nantong. Szczegóły zostaną ogłoszone podczas wernisażu 22 czerwca, gdy władze miasta w towarzystwie m.in. ambasadora Polski w Pekinie Tadeusza Chomickiego i samych artystów otworzą szóstą ekspozycję krakowskich grafików w Chinach.
Dzisiaj wiadomo, że grupa krakowskich grafików będzie uczyć w Nantong tradycyjnych technik grafiki, a więc tworzonych bez komputera. Władze miasta wyposażą pracownię w sprzęt potrzebny do wykonywania tego rodzaju prac.

Cieszymy się, że miasto Nantong chce finansować to przedsięwzięcie i zaprasza krakowskich artystów do pracy z chińską młodzieżą
– podkreślił Giza.

Artyści związani z krakowską Akademią Sztuk Pięknych – Anna Sobol Wejman, Krzysztof Skórczewski, Jacek Sroka i Stanisław Wejman – zaprezentowali się po raz pierwszy w Chinach w 2011 r. na wystawie „Krakowska grafika". Odbyła się ona w ramach Festiwalu Kultury Polskiej w Pekinie organizowanym przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Więcej na:

http://wpolityce.pl/lifestyle/199694-polska-kultura-szturmuje-chiny-w-panstwie-srodka-powstanie-krakowska-pracownia-grafiki 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.