Aktualności

Chiny pewne zrealizowania swojego celu

Chiny są pewne, że uda się im zrealizować tegoroczny cel odnośnie dynamiki wzrostu gospodarczego, założony na poziomie 7,5 proc. twierdzi premier Li Keqiang, cytowany przez agencję Reuters.

 

Dodał, że rząd w Pekinie jest gotowy w każdej chwili dostosowywać swoją politykę, aby ewentualnie wesprzeć koniunkturę.

 

„Nasza gospodarka potrzebuje wzrostu, ale w odpowiednim tempie. Zakładany cel jest co prawda niższy niż w poprzednich latach, ale nadal w normie i na poziomie gwarantującym rozwój. Nie możemy popadać w skrajności w skrajność, od dwucyfrowych dynamik do „żółwiego tempa" – powiedział Li przed swoją wizytą w Wielkiej Brytanii, która może zaowocować kontraktami o wartości nawet 30 mld USD.

Według kwietniowego sondażu, ekonomiści oczekują, że w drugim kwartale 2014 r. dynamika PKB Chin może spowolnić do 7,3 proc. z 7,4 proc. w pierwszych trzech miesiącach tego roku. To 18-to miesięczne minimum tego wskaźnika. W całym roku może wynieść 7,3 proc. co byłoby najniższą wartością od 24 lat.

Więcej na:

http://www.pb.pl/3734172,15104,chiny-pewne-realizacji-celu-gospodarczego 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.