Aktualności

Chiny rezygnują z nowego Windowsa, ale nie z office

Wczoraj do sieci wypłynął kolejny ciekawy news dotyczący Microsoftu. Chiński rząd miał zakazać używania pakietu Office w administracji publicznej. Źródła argumentowały to tym, że władze chcą postawić na własne rozwiązania i uwolnić się od oprogramowania, które potencjalnie może zawierać spyware, a więc umożliwiać szpiegowanie przez Amerykanów.

Takie dane w sieci pojawiły się dzięki Sina Technology News, a większość portali informację po prostu przekopiowało. Sprawa wydawała się być o tyle prawdopodobna, że Chiny słyną z dziwnych zakazów – w tym kraju nie można zakupić choćby gry Battlefield 4, a całkiem niedawno zakazano korzystania z systemu Windows 8.1 na komputerach rządowych.

Okazuje się jednak, że tym razem informacje są nieprawdziwe, co w swoim oświadczeniu ogłosił Microsoft. Cała sprawa wywołała niewielki spadek akcji giganta z Redmond i z pewnością nie jest na rękę firmie. Z drugiej jednak strony Microsoft ma teraz większe powody do niezadowolenia, bo z usług oprogramowania tego przedsiębiorstwa chce całkowicie zrezygnować Korea Południowa. Do 2020 administracja tego kraju ma przestawić się na rozwiązania open source.  

Więcej na:

http://pclab.pl/news58488.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.