Aktualności

Chiny kuszą, inwestorzy jednak sceptyczni.

Chiny kuszą zagranicznych inwestorów. Podejmowane kolejno przez Pekin inicjatywy otwarcia rynku obligacji czy współpracy ze światowymi giełdami mają zachęcić do pozostawienia kapitału w Państwie Środka.

Inwestorzy ciągle jednak obawiają się płynności tamtejszego rynku i są sceptyczni co do możliwości zysku.Chiny coraz większą uwagę przykładają do liberalizacji swojego rynku kapitałowego. Przejawem są działania m.in. zmierzające do uczynienia jena w pełni wymienialnym czy większego otwarcia giełdy na zachodnich inwestorów.

Luzowanie, juany podbiją serca inwestorów?
W zapewnieniu płynności na chińskim rynku ma pomóc utworzony w Londynie China Construction Bank mający za zadanie obsługiwać rozliczenia w juanach i spopularyzować tę walutę wśród inwestorów na rynku nieruchomości.

Pekin postanowił także poluzować przepisy dotyczące kupowania chińskiej waluty czy obligacji. Dzięki temu wielkość obrotu sięgnęła w zeszłym miesiącu 100 miliardów dolarów.

Kolejna inicjatywą jest planowany na ten rok start specjalnego programu inwestycyjnego ułatwiającego handel między giełdą w Hong Kongu a londyńskim parkietem. – To dobry pierwszy krok w kierunku zagranicznych inwestorów – uważa Gregory Suen z HSBC Asset Management w Hong Kongu.

Więcej na:

http://tvn24bis.pl/informacje,187/chiny-kusza-inwestorow-zyskami-zachod-ma-jednak-watpliwosci,446815.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.