Aktualności

Ogromna eksplozja w chińskiej fabryce

To jeden z najbardziej tragicznych wypadków w przemyśle w ostatnich latach. Jak piszą chińskie media, doprowadziło do niego niedbalstwo i brak poszanowania zasad bezpieczeństwa. Zginęło co najmniej 75 osób, kilkaset zostało rannych.

Tragedia w fabryce części samochodowych w miejscowości Kunshan we wschodnich Chinach, to jeden z głównych tematów, którymi zajmują się media. Jak podają, fabryka świadczyła usługi między innymi dla General Motors i innych amerykańskich koncernów

W sobotę doszło tam do eksplozji pyłów zalegających na halach produkcyjnych . Identyfikacja części ofiar będzie możliwa dopiero po przeprowadzeniu badań DNA.

Z relacji zamieszczanych w chińskich mediach wynika, że o zaniedbaniach w fabryce wiedziano od dawna. Nie przestrzegano tam podstawowych zasad bezpieczeństwa i właśnie to miało doprowadzić do jednego z największych wypadków przemysłowych.

Policja aresztowała kierownictwo fabryki należącej do spółki z Tajwanu.

 Więcej na:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1193933,Chiny-wzrosla-liczba-ofiar-smiertelnych-wybuchu-w-fabryce 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.