Aktualności

Chiny apelują o pokojowe rozwiązanie na Ukrainie

Do politycznego rozwiązania konfliktu na Ukrainie i do wypracowania porozumienia, uwzględniającego interesy wszystkich stron, wezwał w sobotę prezydent Chin Xi Jinping – poinformowała agencja Xinhua.

– Należy podjąć starania, aby rozładować napiętą sytuację i uniknąć zaostrzenia konfrontacji – powiedział Xi w rozmowie ze składającym wizytę w Chinach sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem.

Uniknąć kryzysu

Dodał, że wszystkie strony konfliktu na Ukrainie powinny dążyć do uniknięcia kryzysu humanitarnego oraz do politycznego rozwiązania. – Należy wynegocjować program uwzględniający interesy wszystkich stron w zrównoważony sposób – podkreślił Xi Jinping.

Associated Press podkreśla, że Chiny są głównym gospodarczym i politycznym partnerem Rosji. Niedawno oba kraje podpisały porozumienie o dostawach rosyjskiego gazu na sumę 400 mld dolarów.

Więcej na:

http://www.tvp.info/16467216/chiny-apeluja-o-pokoj-na-ukrainie-rozwiazcie-konflikt 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.