Aktualności

Chiny będą eksportować żywność do Rosji

Chiny zapowiadają zwiększenie eksportu żywności do Rosji. – Chińscy produceni kierują się sytuacją rynkową, więc zwiększenie eksportu do Rosji jest dla nich naturalnym krokiem – skomentował Shen Danyang, rzecznik ministerstwa Handlu. Na początku sierpnia Moskwa wprowadziła embargo na żywność pochodzącą m.in. z USA i UE.

W ubiegłym roku eksport produktów rolnych z Chin do Rosji wyniósł 2,1 miliarda dolarów. – Handel produktami rolniczymi pomiędzy naszymi krajami ma ogromny potencjał wzrostu. Rząd będzie zachęcał przedsiębiorców do pobudzenia współpracy z rosyjskimi partnerami w tym obszarze – stwierdził Shen.

W odpowiedzi na zachodnie sankcje, Moskwa wprowadziła embargo na żywność z UE i USA, m.in. mięso, owoce i warzywa. Rosyjski sektor rolniczy boryka się z poważnymi problemami, dlatego Kreml musi szukać innych dostawców żywności. W ostatnich dniach Rosjanie zgodzili się na przywrócenie importu chińskiej wieprzowiny.

Więcej na:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Embargo-na-zywnosc-Chiny-pomoga-Rosji-7217335.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.