Aktualności

Dynamiczny wzrost na rynku samochodowym w Chinach

Miesięczna sprzedaż samochodów w Chinach w listopadzie wzrosła do 1 mln 790 tys.  – jest to drugi najlepszy wynik w historii branży.  Eksperci szacują, że w 2012 roku, może zostać pobity rekord rocznej sprzedaży, w wysokości do 19 mln pojazdów.

Według informacji Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (CSP), sprzedaż samochodów dostawczych i osobowych w listopadzie 2012 roku wzrosła o 8,2 proc. w porównaniu do listopada ubiegłego roku. Łączna sprzedaż za 11 miesięcy do końca listopada 2012 wyniosła 17,5 milionów pojazdów.

Amerykański marki samochodów również odnotowały wzrost sprzedaży o ponad 30 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Korzystne wyniki osiągnęli także producenci niemieccy, francuscy i koreańscy, którzy sprzedali o 20 procent więcej samochodów niż przed rokiem. Sprzedaż chińskich producentów wzrosła o 11,9 procent. Mają ponad 43-proc. udziału w krajowym rynku motoryzacyjnym.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chinski-rynek-samochodowy-zaczyna-dynamicznie-rosn,,5328885,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.