Aktualności

Chiny skupiają się na energii atomowej

Do 2020 roku Chiny mają stać się światowym liderem w produkcji energii jądrowej. Po awarii japońskiej elektrowni w Fukushimie, w Chinach tymczasowo zawieszono program rozbudowy potencjału energii atomowej. Chińskie władze zdecydowały się jednak postawić na atom.

Rozbudowa potencjału chińskich elektrowni jądrowych, to jeden z priorytetów władz. Poinformował o tym na spotkaniu z naukowcami i inżynierami zajmującymi się tą dziedziną, szef Państwowego Biura ds. Energii Wu Xinxiong. Obecnie Chiny korzystają z zachodnich doświadczeń. Przy budowie elektrowni jądrowych w Państwie Środka wykorzystywane są amerykańskie i francuskie technologie.

Podczas spotkania w Pekinie, zapowiedziano jednak, że ma to ulec zmianie. Chińscy naukowcy mają dokonać "przełomu" w rozwoju technologii nuklearnych. Do tego jednak daleka droga. Dziennik "South China Morning Post" cytuje anonimową wypowiedź przedstawiciela jednego z zachodnich koncernów z tej branży, który twierdzi, że chińskie badania nad energią atomową są wciąż zapóźnione w porównaniu do osiągnięć na Zachodzie.

Więcej na:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-stawiaja-na-elektrownie-atomowe-3200305.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.