Aktualności

Kolejny portal społecznościowy zablokowany w Chinach.

Jak donosi agencja Reuters, władze Chin zablokowały mieszkańcom swojego kraju dostęp do serwisu Instagram. Powodem zamieszki w Hongkongu.

Starcia rozpoczęły się na początku ubiegłego tygodnia, a punktem zapalnym było złamanie przez władze obietnicy demokratycznych wyborów szefa lokalnej administracji. Protesty oraz starcia z policją zostały udokumentowane na wielu zdjęciach, jakie uczestnicy oraz obserwatorzy wrzucali na żywo do sieci. A ponieważ władze Chin nie lubią, kiedy świat wie, co się u nich dzieje, zapadła decyzja o zablokowaniu Instagramu, choć na początek banowani byli tylko ci użytkownicy, którzy wrzucali fotki z hashtagami dotyczącymi napiętej sytuacji – jak "OccupyCentral" czy "OccupyHK".

Zablokowanie nie spowoduje, że w sieci nie będą pojawiać się kolejne zdjęcia z Hongkongu, jednak jest niejako naturalnym krokiem po tym, gdy w Chinach zablokowany został Facebook – który jest właścicielem Instagrama.  

Więcej na:

http://www.pcworld.pl/news/398986/Chiny.blokuja.Instagram.z.powodu.zamieszek.w.Hongkongu.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.