Aktualności

Chiny zgodzają się na wproawdzenie iPhone’a 6 pod uzyskaniu gwarancji bezpieczeństwa

Władze w Pekinie wydały we wtorek zgodę na sprzedaż w Chinach najnowszego smartfona firmy Apple – iPhone’a 6, po uzyskaniu od amerykańskiego producenta zapewnienia, że dane użytkowników urządzenia są bezpieczne, także przed inwigilacją ze strony obcych rządów.

Chiński resort przemysłu i technologii informatycznych opóźnił premierę iPhone’a 6 w Państwie Środka w obawie, że trzy narzędzia diagnostyczne w systemie operacyjnym tego smartfona (iOS8) mogą przechwytywać informacje o użytkownikach oraz umożliwiać przejęcie kontroli nad urządzeniem bez zgody właściciela.

Resort poinformował obecnie, że otrzymał od Apple’a zapewnienie, iż wskazane przez stronę chińską problemy zostały rozwiązane i że firma ta "nigdy nie zezwoli żadnej agencji rządowej jakiegokolwiek kraju na zainstalowanie +tylnych drzwi+ w żadnym z jej produktów i w żadnej z jej usług".

Japońska agencja prasowa Kyodo pisze, że chińskie obawy wiążą się zapewne z rewelacjami byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena, dotyczącymi programów globalnej inwigilacji, prowadzonych przez Amerykanów.

Więcej na:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-Zgoda-na-iPhone-a-6-po-uzyskaniu-gwarancji-bezpieczenstwa-3209053.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.