Aktualności

Ujawniono ponad 160 tys. fikcyjnych urzędników w sektorze publicznym

Oficjalna Prasa chińska poinformowała że ujawniono aż 160tys. fikcyjnych urzędników którzy nie zajmują się zupełnie niczym, za to nic jednak pobierali wynagrodzenie

Urzędnicy zostali zdemaskowani w ciągu roku w ramach kampanii uzdrowienia sektora publicznego prowadzonej pod egidą prezydenta ChRL Xi Jinpinga. Chińskie władze zapewniają, że walka z korupcją nie oszczędzi nikogo – od szeregowych urzędników po najważniejsze osobistości Komunistycznej Partii Chin.

Najwięcej takich urzędników tj. 56 tys. odnotowano w północnej prowincji Hebei.

Pod znakiem ostrej kampanii antykorupcyjnej, w wyniku której ukarano dyscyplinarnie tysiące urzędników, w tym kilku wysokich przywódców, upłynął w Chinach ostatni rok. Postępowanie toczy się m.in. przeciwko byłemu członkowi wpływowego Stałego Komitetu Biura Politycznego Komitetu Centralnego KPCh Zhou Yongkangowi, najwyższemu dygnitarzowi oficjalnie podejrzanemu o korupcję w całej 65-letniej historii ChRL.

Więcej na:

http://www.pb.pl/3883981,21288,chiny-ponad-160-tys.-fikcyjnych-pracownikow-w-sektorze-publicznym

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.