Aktualności

Polska otwiera nowy konsulat w Chinach

Jak wynika z komunikatu MSZ przesłanego okazją do spotkania dyplomatów była 65. rocznica polsko-chińskich stosunków dyplomatycznych.

– Mija 65 lat współpracy polsko-chińskiej. Już teraz myślimy jednak o przyszłości i kolejnych wspólnych projektach. Chiny odgrywają niezwykle istotną rolę w wymiarze globalnym naszej polityki zagranicznej – powiedział Schetyna cytowany w komunikacie.

Szef MSZ przypomniał, że stosunki między Polską a Chinami rozwijają się obecnie na czterech płaszczyznach: dwustronnej, unijnej (stosunki UE-Chiny), samorządowej oraz w formacie Europa Środkowa-Chiny (tzw. 16+1). Zdaniem ministra – jak podkreślono w komunikacie – współpraca państw Europy Środkowej z Chinami jest jednym z najbardziej obiecujących przedsięwzięć we wzajemnych relacjach. Coroczne szczyty szefów rządów, które zapoczątkowało spotkanie w Warszawie w 2012 r. sprzyjają rozwijaniu jeszcze bliższej współpracy – dodano.

– Przywiązujemy ogromną wagę do roli i pozycji międzynarodowej Chin, dlatego planujemy zwiększyć obecność dyplomatyczną w tym kraju przez otwarcie nowego konsulatu w Chinach środkowych – poinformował szef MSZ.

Więcej na:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/schetyna-planujemy-otwarcie-nowego-konsulatu-w-chinach/zd5sh 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.