Aktualności

Chiny ostrożnie podchodzą do kontaktów z Rosją

Jak informuje The Finencial Times Rosja liczy, iż z powodu jej problemów z USA i UE jej relacje gospodarcze z Chinami ulegną znaczącemu zacieśnieniu. Problem w tym, że Chiny bardzo ostrożnie podchodzą do tej współpracy.

W poniedziałek premier Dmitrij Miedwiedliwe rozpoczął rozmowy z przedstawicielami władz chińskich, które mają zaowocować podpisaniem ponad 50 umów. Choć fakt ten świadczy, że realizacja planu Rosji idzie w dobrym kierunku, tak sami chińskie banki czy inwestorzy z obawą podchodzą do angażowania swoich środków w Rosji. Główną obawą jest właśnie znaczne pogorszenie kontaktów Rosji z USA i UE przez to istnieje ryzyko, że odbije się to relacjach Chin z USA i EU, na co nie mogą sobie pozwolić, gdyż są to ich najwięksi partnerzy gospodarczy.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż Państwo Środka nie zapłaciło jeszcze 25 mld USD „przedpłaty" jaką miało dokonać w związku z podpisanym w maju kontraktem gazowym z Rosją.

Innym przykładem obaw Chińczyków jest sytuacja którą przedstawia jeden z prawników pracujący dla rosyjskich spółek, który wspomina iż był świadkiem wycofania się przez bank chiński z rozmów z rosyjskimi klientami powołując się na rządową politykę nieantagonizowania USA.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.