Aktualności

Chiny największą gospodarką świata? To zależy..

Na bankier.pl ukazał się przejrzysty artykuł jak wygląda w istocie dominacja lub jej brak chińskiej gospodarki. W mediach pojawiły ostatnio wiadomości że Chiny przegonią w tym roku USA pod względem PKB mierzonym parytetem siły nabywcze.

Wskaźnik ten oznacza ile mieszkaniec danego kraju jest w stanie nabyć produktów w określonej cenie. W Chinach oczywiście ceny są niższe ( poza produktami luksusowymi) a ponadto chińczyków jest ponad 4 krotnie więcej niż amerykanów, zatem nic dziwnego, że Chiny już wyprzedziły USA.

Zupełnie inaczej przedstawia się jednak wskaźnik PKB, który pokazuje możliwości zakupowe firm i mieszkańców na globalnym rynku. Jest to wskaźnik który lepiej obrazuje na jakim poziomie jest dana gospodarka. W tym przypadku Chiny stanowią jedynie 60% gospodarki USA. Jeśli w Chinach nie wydarzy się nic spektakularnego i wzrost utrzyma się na podobnym poziomie, to do 10 lat Chiny powinny dogonić USA

 

Więcej na:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-detronizuja-USA-czyli-trzeci-rodzaj-klamstw-3222948.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.