Aktualności

Chińska giełda – dlaczego warto na niej być

Ponad 20 proc. zarobili od początku roku posiadacze jednostek uczestnictwa funduszu MetLife Akcji Chińskich i Azjatyckich. O takich zyskach mogą jedynie pomarzyć inwestycyjni patrioci, którzy wciąż czekają na powrót hossy na GPW. W tym czasie najlepszy fundusz akcji polskich – UniKorona Akcje – zarobił 7,6 proc.

Specjaliści z BlackRock IM przekonują, że chińska giełda ma jeszcze wiele do zaoferowania, a motorem zwyżek będzie m.in. oczekiwane luzowanie polityki monetarnej ze strony banku centralnego, poprawa sytuacji na rynku nieruchomości, plany inwestycyjne w sektorze energii odnawialnej, a także zwiększenie swobody rynku kapitałowego, w ramach projektu Stock Connect, polegającego na połączeniu giełd w Szanghaju i Hongkongu.

– Chiny to rynek, do którego inwestorzy zagraniczni podchodzili w ostatnich latach bardzo ostrożnie, ale zmiany, jakie się na nim dokonują, czyli faktyczne połączenie giełd w Szanghaju i Hongkongu, mogą zmienić reguły gry i spowodować, że chińska giełda wyjdzie z cienia. Powstanie druga największa giełda świata, do której dostęp będzie znacznie łatwiejszy niż do tej pory – przekonuje Jarosław Niedzielewski, dyrektor departamentu inwestycji w Investors TFI.

Więcej na: http://pulsinwestora.pb.pl/3929572,78802,warto-byc-na-gieldzie-w-chinach 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.