Aktualności

Zacieśnienie współpracy wojskowej Rosji i Chin

W czasie wizyty rosyjskiego ministra obrony Siergieja Szojgu w Pekinie przedstawiciele obu państw zobowiązali się do wzmocnienia dustronnej współpracy wojskowej. 

Szojgu zaznaczył, że "utworzenie wspólnego systemu bezpieczeństwa regionalnego jest głównym celem połączonych wysiłków". Oba kraje zapowiedziały również przeprowadzenie wspólnych ćwiczeń morskich, czwartych w ciągu ostatnich lat, które mają odbyć się na wiosnę w rejonie Morza Śródziemnego, a nastepnie na Pacyfiku.

Porównano także prodemokratyczne demonstracje w Hongkongu do rewolucji m.in. na Ukrainie. rosyjski wiceminister obrony Anatolij Antonow zasugerował nawet, że Rosja jest gotowa pomóc Chinom w ich opanowaniu. Obaj ministrowie zgodzili się, że żaden kraj nie może czuć się bezpieczny wobec kolorowych rewolucji.

Chińscy i zachodni eksperci oceniają jednak, że obie strony pozostają ostrożne i unikają nadmiernego zbliżenia, mając problemy z przezwyciężeniem długoletniej wzajemnej nieufności.  

Więcej na:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,FT-Rosja-i-Chiny-zaciesniaja-wspolprace-wojskowa-i-potepiaja-kolorowe-rewolucje,wid,17042828,wiadomosc.html?ticaid=113d4e&_ticrsn=3 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.