Aktualności

Powstaje nowy model relacji na linii USA-Chiny?

Porozumienia osiągnięte na szczycie APEC w Pekinie przez Chiny i USA stanowić mogą szablon nowego typu relacji między tymi mocarstwami, do którego od przeszło roku wzywał chiński prezydent.

Największym echem bez wątpienia odbiło się wynegocjowane potajemnie wzajemne zobowiązanie Chin i USA do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Państwo Środka po raz pierwszy w historii zobowiązało się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, a umowa dwóch największych emitentów ma szansę stać się w przyszłym roku podstawą szerszego, globalnego porozumienia.

Drugą kluczową umową była zgoda Pekinu i USA na obniżenie stawek celnych na 200 produktów z sektora wysokich technologii, m.in. sprzęt medyczny, urządzenia GPS i konsole do gier.

Trzecią ważną decyzją było ustanowienie nowych środków budowy zaufania pomiędzy Pekinem i Waszyngtonem, czyli zobowiązanie do wzajemnego informowania się o wszelkich większych aktywnościach militarnych oraz ustalenie zasad postępowania w przypadku spotkań jednostek wojskowych na morzu i w powietrzu. Istotną kwestią było także uzgodnienie rozpoczęcia przygotowań do utworzenia strefy wolnego handlu w regionie Azji i Pacyfiku (FTAAP).

Więcej na: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/konflikt-wspolpraca-trzecia-droga-idzie-nowe-na-linii-usa-chiny,491043.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.