Aktualności

Demonopolizacja chińskiej soli

Chiny postanowiły znieść monopol państwa w zakresie produkcji i sprzedaży soli, który funkcjonował od VII wieku przed naszą erą.

Zmiana przepisów jest wynikiem  żądań firm chemicznych, przedsiębiorstw z przemysłu spożywczego oraz zwykłych  odbiorców, którym monopol utrudniał dostęp oraz zawyżał ceny soli.

Dotychczas lokalni producenci soli musieli całość produkcji odsprzedawać China National Salt Industry Corp. W praktyce oznaczało to sztywny poziom cen soli, zwłaszcza, że import był także ograniczony. Efektem tego były zawyżone ceny związku, na co uskarżały się liczne branże. 

Demonopolizacja będzie odbywała się etapami. China National Salt Industry Corp będzie miała rok na przygotowanie się do niej, bo od 2016 roku zostaną zliberalizowane ceny soli. W roku następnym koncesje na obrót nią i produkcję będą przyznawane wszystkim zainteresowanym podmiotom. 

Więcej na: http://www.wnp.pl/wiadomosci/chiny-zlikwidowaly-najstarszy-na-swiecie-monopol,239077_1_0_0.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.