Realizacja zysków na Wall Street nie przestraszyła graczy handlujących na azjatyckich parkietach. Prym wiedzie giełda w Chinach, gdzie kursy akcji w górę ciągną spekulacje dotyczące potencjalnych działań tamtejszego banku centralnego.
Zwyżka chińskiego Shanghai Composite przekracza już 3 procent. To efekt spekulacji, że bank centralny Chin zdecyduje się na kolejne stymulusy mające na celu dodatkowe wsparcie spowalniającej gospodarki Państwa Środka.
Warto przypomnieć, że w drugiej połowie listopada Ludowy Bank Chin obciął w tym celu stopę depozytową o 25 punktów bazowych do 2,75 procent, a stopę oprocentowania rocznych pożyczek o 40 punktów bazowych do 5,6 procent. To pierwsza taka decyzja od lipca 2012 roku.
Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.
W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.