Aktualności

Odmowa wstępu do Hongkongu dla brytyjskich parlamentarzystów

Chińska ambasada poinformowała szefa brytyjskiej parlamentarnej komisji spraw zagranicznych, Richarda Ottawaya, że w przypadku próby przekroczenia granic Hongkongu spotka ich odmowa wstepu.

Komitet planował wizytę w byłej kolonii Wielkiej Brytanii w celu przeanalizowania pracy brytyjskiej placówki dyplomatycznej.

Chińskie MSZ oświadczyło, że Pekin ponosi odpowiedzialność za politykę zagraniczną Hongkongu i dlatego ma prawo decydować o tym, kogo wpuszczać na jego terytorium. 

Jak stwierdziła rzeczniczka MSZ Chin Hua Chunying: "Chiny wielokrotnie wyrażały sprzeciw wobec wizyty w Hongkongu tzw. komisji spraw zagranicznych w celu przeprowadzenia tzw. postępowania i dlatego poprosiły o odwołanie tej podróży". 

Parlamentarna komisja miała zbadać stosunki dyplomatyczne Wielkiej Brytanii i Hongkongu w 30 lat od podjęcia decyzji o przekazaniu byłej kolonii pod kontrolę Chin. Decyzja o zakazie wstępu dla brytyjskich parlamentarzystów zbiega się w czasie z masowymi prodemokratycznymi wystąpieniami w Hongkongu, które trwają od września. 

Więcej na:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chiny-nie-wpuszcza-do-hongkongu-brytyjskich,209,0,1668817.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.