Aktualności

Chiński ośrodek podsłuchowy tuż pod Paryżem

Jak nazywa ten ośrodek francuski dziennik "Le Nouvel Observateur", "wielkie uszy Chin" zlokalizowane są pod Paryżem na terenie należącym do ambasady Chin. Według francuskich służb specjalnych podlega on chińskiej agencji wywiadu.

Od trzech czy czterech lat na zaniedbanych budynkach na terenie zwanym "aneksem" chińskiej ambasady umieszczone są gigantyczne anteny paraboliczne, które pozwalają na inwigilowanie połączeń w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie – pisze francuski magazyn.

Zdaniem służb specjalnych mieści się tam centrum podsłuchów satelitarnych, agenda służb APL-3, które prowadzą taką działalność jak amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Siedziba centrum jest niepozorna, na budynku nie ma żadnej tabliczki, telefonu – którego numer widnieje w książce telefonicznej – nikt nie odbiera, a służby prasowe ambasady Chin wyjaśniają tylko, że anteny "służą komunikacji" – pisze "Le Nouvel Observateur".

Ośrodek znajduje się na obszarze eksterytorialnym i francuska policja nie ma tam wstępu.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.