Aktualności

III Forum Regionalne Polska-Chiny

III Forum Regionalne Polska-Chiny planowane na marzec 2015 r. odbedzie się w Łodzi. Poruszane będą m.in. tematy infrastruktury drogowej i kolejowej, ochrony środowiska, turystyki, edukacji oraz samorządności.

To cyklicznie organizowane wydarzenie jest efektem wizyty prezydenta Komorowskiegow Chinach w grudniu 2011 r. oraz nadania rangi partnerstwa strategicznego we wzajemnych relacjach; współpraca na szczeblu lokalnym i regionalnym jest jednym z jego głównych filarów.

Forum regionalne organizowane jest na przemian w Chinach i w Polsce. W III edycji mają wziąć udział przedstawiciele samorządów polskich miast i województw oraz delegacje rządów miast i prowincji ChRL.

Istotą tego wydarzenia jest zacieśnianie współpracy na szczeblu regionalnym i lokalnym, czego rezultatem ma być przyciagnięcie chińskich inwestorów i turystów oraz poszerzenie wymiany gospodarczej, kulturalnej i edukacyjne między państwami. Wśród głównych tematów spotkań i paneli przyszłorocznej edycji Forum znajdą się: infrastruktura drogowa i kolejowa, ochrona środowiska, turystyka, edukacja, w tym współpraca uczelni wyższych oraz 25-lecie samorządności terytorialnej w Polsce.

Planowana jest również organizacja stoisk promocyjnych miast i regionów, wystawa sztuki polskich i chińskich artystów oraz koncert muzyki klasycznej z wykorzystaniem unikalnych w skali europejskiej organów barokowych i symfonicznych Filharmonii Łódzkiej.

Wiecej na: http://praca.wnp.pl/iii-forum-regionalne-polska-chiny-w-2015-r-w-lodzi,239928_1_0_0.html

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.