Aktualności

Zużyte juany trafiają do pieca

Zużyte banknoty w Chinach sa sprytnie wykorzystywane – Chińczycy palą je, przerabiając w ten sposób na energię elektryczną.

Firma z miasta Luoyang, leżącego we wschodnich Chinach, w prowincji Henan, wpadła na pomysł jak wykorzystać zużyte chińskie juany. Użycie ich w procesie produkcji energii elektrycznej dla miasta wzbudziło niemałą sensację i ściągnęło oczy Chińczyków w stronę Luoyang. 

Jedna tona zuzytych yuanów pozwala wyprodukować 660 kilowatogodzin energii. Żeby móc legalnie palić juany należy uzyskać wcześniej zgodę lokalnego oddziału Ludowego Banku Chin.  Rocznie z juanów produkuje się 1,32 miliona kilowatogodzin energii, co odpowiada spaleniu 4000 ton węgla.

Z kolei w Polsce z wadliwych banknotów prdukowany jest brykiet. Produkcją brykietów z wadliwych banknotów zajmuje się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Każdy brykiet składa się z tysiąca banknotów o określonym nominale i jak pisze PWPW – są one „znakomitym gadżetem reklamowym, upominkiem, pamiątką z Warszawy".  

Więcej na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinczycy-pala-pieniedzmi-7227209.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.