Aktualności

Kursy savoir-vivre dla chińskich obywateli

Już od dłuższego czasu chińskie władze kładą nacisk na to, by obywatele ChRL przyswoili zasady dobrego wychowania, zarówno w granicach państwa, jak i poza nim. Zachowanie Chińczyków często budzi niesmak i zdumienie u obcokrajowców, dlatego pańswo postanowiło wprowadzić w życie kursy savoire-vivre.

Kampania zaczęła się w zasadzie już w 2008 roku przed olimpiadą w Pekinie, kiedy w stolicy miała się zjawić rzesza obcokrajowców z Zachodu. Prowadzono wtedy kampanię mającą na celu oduczenie chińczyków plucia na ulicy, ponieważ zachowanie to jest uznawane na Zachodzie za bardzo niegrzeczne. Podobne zastrzeżenia pojawiły się też przed EXPO 2010 w Szanghaju i dotyczyły chodzenia w piżamach po ulicy. Wpływ na rozwój kampanii miały również incydenty chińskich turystów w trakcie wycieczek na Zachód.

Dla zamożniejszych Chińczyków otwarto specjalne szkoły uczące ich zasad savoir-vivre. „Wcześniej chińscy bogacze skupowali towary luksusowe, aby podkreślić swój status. Teraz nacisk kładzie się na zdobywanie wiedzy jako sposobu wyróżniania się z tłumu" – zauważył w wywiadzie dla CNN James Hebbert, dyrektor brytyjskiej kompanii Seatton, uczącej savoir-vivre i kulturalnego zachowania.

Kursy są podzielone na kilka kategorii, m.in. właściwe zachowanie przy stole, lekcje dress code’u (jak prawidłowo zawiazać krawat czy na jakie imprezy nalezy przyjść w garniturze) czy lekcje etyki biznesowej.

Zajęcia coraz wiekszą popularnością cieszą się wśród nastolatków.

Więcej na: http://polish.ruvr.ru/2014_12_14/Nowe-hobby-chinskich-nuworyszy-kursy-savoir-vivre-2191/ 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.