Aktualności

Chiny popierają Bitcoin

Po rozpoczęciu akceptacji Bitcoina przez Microsoft, ze świata cyfrowych walut spływają kolejne pozytywne informacje. 14 grudnia, podczas International Finance Forum w mieście Sanya w prowincji Hajnan w południowych Chinach, Wu Xiaoling była zastępczyni dyrektora Ludowego Banku Chin, wypowiedziała się na temat cyfrowych walut.

Xiaoling stwierdziła, że sektor usług informatycznych jest katalizatorem do wzrostu gospodarczego. Powiedziała, że "cyfrowy pieniądz może współistnieć z walutami rządowymi, oraz że współistnienie prywatnego i rządowego pieniądza będzie normalną częścią naszego świata". 

Zwróciła także uwagę na zalety cyfrowych walut, takich jak Bitcoin. – Sieć transferu wartości, bazująca na otwartym oprogramowaniu i zdecentralizowanej infrastrukturze, zmniejszy koszty i zwiększy efektywność; warto iść dalej w tym kierunku i wspierać rozwój, powiedziała Xiaoling. 

Aktualnie to w Chinach dokonuje się największej ilości wymian cyfrowej waluty. Chińska waluta ma aż 73% udział w całkowitym wolumenie, na drugim miejscu znajduje się dolar amerykański z 25%, natomiast Euro i pozostałe waluty mają znikomy udział w rynku. Aktualnie w obiegu znajduje się około 13 610 725 Bitcoinów, co przekłada się na kapitalizację rynku w wysokości 15 938 158 975 złotych. 

Wiecej na:

http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/oficjalny-glos-z-chin-popieraja-bitcoin,252,0,1678076.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.