Aktualności

Gmail zablokowany w Chinach

Gmail, czyli elektroniczna poczta należąca do koncernu Google, została zablokowana w Chinach. Według GreatFire.org, chińskiej internetowej grupy wspierania wolności wypowiedzi, znaczną część adresów zablokowano już w piatek.

Członkowie grupy GreatFir.org twierdzą, że jest to prawdopodobnie kolejne działanie rządu mające na celu wyeliminowanie obecności Google’a w Chinach. Wielu użytkowników mogło stracić kontakt z chińskimi klientami oraz zostać zmuszonych do rezygnacji z Gmail.

Google zaobserwował w piątek znaczny spadek aktywności łącz Gmail z Chinami. „Po naszej stronie nie ma żadnych usterek" – napisał w swym e-mailu rezydujący w Singapurze rzecznik koncernu Google.

Komunistyczne władze Chin sprawują ścisłą kontrolę nad internetem,. Wykorzystują do tego nie mający sobie równego w świecie pod względem wyrafinowania technicznego instrument cenzorski, nazywany powszechnie chińskim Wielkim Firewallem (Great Firewall) – przez analogię do historycznego Wielkiego Muru (w języku angielskim – Great Wall).

 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.