Aktualności

Wyścig o podbój kosmosu. Chiny nowym rywalem USA?

Już tydzień po tym, jak amerykańska agencja NASA przedstawiła swoje plany, ujawnino również chiński program podboju kosmosu. Zawiera on m.in. wybudowanie stacji kosmicznej, lądowanie na Marsie oraz zbudowanie nowych rakiet. 

Chiński program kosmiczny, mimo że opóźniony względem USA i Rosji o kilkadziesiąt lat, rozwija się bardzo prężnie. W grudniu 2013 roku pierwszy chiński łazik wylądował na księżycu, co było wielkim wydarzeniem dla Chińskiej Korporacji Nauk i Technologii Kosmicznych, która odpowiada za realizacje programu kosmicznego. Ambitne plany oraz rozmach przedsiewzięć moga niebawem uplasować Chiny na miejscu głównego rywala USA, odbierając tym samym tytuł Rosji.

Po niedawnym sukcesie na Księżycu, Chińczycy planują wysłanie na niego kolejnego łazika w 2017 roku, jednocześnie jednak zwrócili swój wzrok ku planecie Mars. Projektowana obecnie rakieta Długi Marsz-7 około 2020 roku wyniesie na marsjańską orbitę sondę, zaś na pokładzie Czerwonej Planety wyląduje łazik.

Z kolei w 2020 roku ma zostać ukończona budowa chińskiej stacji kosmicznej.

Wiecej na:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/chiny-ruszaja-na-podboj-kosmosu-nowy-rywal-usa-chca-latac-w-kosmos,500348.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.