Aktualności

Eksport metali ziem rzadkich z Chin bez ceł i limitów

Jak podaje Shanghai Security News, Pekin zdecydował o zniesieniu restrykcji dotyzących eksportu metali ziem rzadkich. Ciągle potrzebne będą zezwolenia, jednak nie będzie odgórnie ustalonego limitu wielkości dostawy. Te same zasady mają być stosowane w przypadku handlu wolframem, molibdenem oraz fluorytem. 

Metale ziem rzadkich to 17 pierwiastków chemicznych znajdujących szerokie zastosowanie w sektorze nowych technologii. Za ponad 90% ich światowego wydobycia odpowiadają właśnie Chiny. 

Chińskie władze nałożyły restrykcje odnośnie eksportu metali ziem rzadkich w 2010 roku po stwierdzeniu zbyt niskich cen na światowym rynku. Nie pozwalały one Chińczykom na pokrycie kosztów ochrony środowiska. Dla importerów oznaczało to płacenie podatku rzędu 15-25 proc., natomiast ceny na rynkach światowych wzrosły kilkukrotnie. 

Spowodowało to niezadowolenie importerów z USA, Japonii i Europy oraz wywołało interwencję Światowej Organizacji Handlu, która w marcu 2014 roku uznała, że regulacje wprowadzone przez ChRL miały charakter dyskryminujący i były niezgodne z prawem obowiązującym członków WTO. 

Wiecej na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-uwalniaja-ziemie-rzadkie-7230249.html 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.