Aktualności

Krajowe marki rosną w siłę

Chińczycy przywiązują coraz większą wagę do marek i markowych produktów. W Państwie Środka opublikowano właśnie ranking 50 najmocniejszych krajowych firm.

Chińskim markom wciąż trudno konkurować z zachodnimi, które stały się popularne na całym świecie. Tegoroczny ranking 50 otwiera chiński gigant telekomunikacyjny – firma „ChinaMobile". Na kolejnych trzech miejscach znalazły się potężne instytucje finansowe, w tym dwa banki, które od tego roku mają swe przedstawicielstwa także w Polsce – Industrial and Commercial Bank (ICBC) of China oraz Bank of China (BOC). Szacowana wartość marki China Mobile to ponad 53 miliardy dolarów.

W pierwszej pięćdziesiątce znalazły się też popularne chińskie wyszukiwarki internetowe, chińskie piwo oraz producent podawanej na oficjalnych przyjęciach wódki. Pośród marek rozpoznawalnych także na Zachodzie, na 23 miejscu sklasyfikowano chińskiego producenta sprzętu elektronicznego, firmę Lenovo.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chinskie-marki-rosna-w-sile,18491,5321890,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.