Aktualności

Chiny odbudują jedwabny szlak?

Wizyta chińskiego premiera, Li Keqianga, w Kazachstanie zaowocowała podpisaniem przez oba państwa 14 umów dotyczacych wspólnych działań w budowie nowoczesnej infrastruktury na terenie Republiki Kazachstanu. Wizyta w Kazachstanie była pierwszą z serii zaplanowanych. Chiński premier ma odwiedzić również inne państwa leżące na dawnej trasie jedwabnego szlaku, straożytnego traktu, łączacego Chiny z Bliskim Wschodem. Czy to początek odbudowy starożytnego szlaku handlowego?

W trakcie swojej wizyty premier Keqiang zapowiedział pomoc w budowie nowoczesnej infrastruktury kazachskiej. Podpisane umowy opiewają na kwotę 14 mld dolarów. Kazachstan został wytypowany na pierwszego partnera chińskiego przedsięwzięcia, ponieważ graniczy on z ChRL. Oba kraje łączą dwie główne linie klejowe oraz sieć dróg wykorzystywanych przy eksporcie z Chin. Wymiana handlowa między tymi dwoma państwami z roku na rok się zacieśnia.

W listopadzie ChRL ogosiła utworzenie Funduszu Jedwabnego Szlaku wartego 40 mld dolarów, który ma połaczyć nową infrastrukturą rynki azjatyckie.

Więcej na:

http://www.pb.pl/3980542,2232,chiny-na-nowo-wytycza-jedwabny-szlak?utm_source=newsletter.pb.pl&utm_medium=mail 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.