Coroczny Festiwal Lodu i Śniegu rozpoczął się właśnie w chińskim mieście Harbin. Artyści tworzą niepowtarzalne rzeźby, jako budulca używając tylko śniegu i lodu. W tegorocznej edycji rzeźbiarze wcielili się również w rolę architektów, tworząc niesamowite lodowe budowle.
Największe konstrukcje mają nawet 50m wysokości, zajumjąc jednocześnie obszar porównywalny do dwóch boisk piłkarskich. Budowle są podświetlone, często zwierają także ruchome elementy. tegoroczny festiwal podobno rozmachem przewyższa poprzednie edycje.
Międzynarodowy Festiwal Lodu i Śniegu odbywa się cyklicznie od 1963 roku i jest jedną z największych tego typu imprez na świecie.
Według opowiesci, tradycję rzeźbienia w lodzie rozpoczeli rybacy, łowiący w zimie ryby w jeziorze. Tworzyli lodowe latarnie, do który wkładali świece.
Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.
W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:
Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.