Aktualności

Chiny inwestują w Ameryce Łacińskiej. Koniec dominacji USA?

W ciągu najbliższych 10 lat Chiny planują inwestycje rzędu 250 miliardów dolarów w Ameryce Łacińskiej. Roczna wymiana handlowa w 2025 roku ma sięgnąć 0,5 biliona dolarów. Chiny zaprzeczają, iż współpraca z krajami Południa jest wymierzona w Stany Zjednoczone, ale jednocześnie tygrys Wschodu pokazuje pazury. Czy to koniec dominacji USA w tym regionie?

Do tej pory Chiny inwestowały rocznie w Ameryce Łacińskiej około 10 mln dolarów rocznie. Po niedawnym szczycie w Pekinie wartość ta wzrośnie do 25 mln na rok. Ponadto, podwojeniu ma ulec wymiana handlowa między partnerami, która, według progoz, w 2025 roku ma osiagnąć wartość ponad 500 mld dolarów.

Jak zapowiedział prezydent Chin, Xi Jinping, państwa będą rozwijać współpracę w zakresie rolnictwa, budowy nowoczesnej infrastruktury, surowców energetycznych oraz przemysłu i technologii.

Działania Chin mają na celu zabezpieczenie dostepu do surowców – ropy z Wenezueli i Brazylii, miedzi z Peru i Chile oraz soi z Argentyny i Brazylii. Jednakże z drugiej strony są swego rodzaju touché dla USA, które do tej pory dominowały w regionie Ameryki Łacińskiej.

Więcej na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-rozpychaja-sie-na-podworku-USA-3268047.html 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.